Technologia

Domy z bali

Do budowy domów z bali wybierane są pnie świerkowe, spełniające wszystkie wymagane kryteria. Na życzenie klientów można zastosować do budowy domu inne gatunki drewna.
Dokonując dokładnej selekcji drewna w lesie zostaje ono przetransportowane na plac budowy, po czym zostaje ręcznie okorowane i oczyszczone w taki sposób, aby naturalny kształt drewna nie został naruszony.

Bale o średnicach 40cm

stosuje się do domów całorocznych. Każdy bal jest odrębnie dopasowywany do poprzednich poprzez ręczną obróbkę. Polega ona na dokładnym odtrasowaniu konturu dolnej belki na górną, a następnie wycięciu i dopasowaniu obu bali do siebie. Każda belka jest ręcznie odrysowywana i ciosana przez naszych fachowców. Powstające w ten sposób rowki wykonuje się przy użyciu pił spalinowych. Rowki te wypełnia się wełną mineralną zapewniając tym samym doskonałą izolacyjność oraz szczelność na styku dwóch bali. 
      Jednym z najwyższych celów jakie sobie stawiamy jest jakość wykonania wszystkich połączeń tak,aby bale pomimo swych nieregularnych kształtów były idealnie dopasowane jeden do drugiego.

Ochrona drewna

Dzięki odpowiedniej konstrukcji dachu ,ściany zewnętrzne chronione są przed deszczem oraz zaciekami co eliminuje konieczność wielokrotnej impregnacji. Kłody drewna są okorowane i impregnowane środkami opartymi  na solach boru. Posiadają wymagane atesty Państwowego Zakładu Higieny, certyfikaty zgodności Instytutu Techniki Budowlanej oraz aprobaty techniczne Instytutu Techniki Budowlanej.